Wiceprezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji. Przedsiębiorca, radca prawny, realizator, twórca i uczestnik innowacyjnych projektów EU ze szczególnym naciskiem na kwestie związane z niskoemisyjnymi odnawialnymi źródłami energii, waste control , praktycznym zastosowaniem technologii blockchain i proof of stake.
Od 10 lat związany z branżą IT. Odpowiedzialny za rozwój systemów informatycznych z rodziny NEOGAGE przeznaczonych do wsparcia jakości w przedsiębiorstwach. Na co dzień pracuje z klientami z branż wymagających dużej precyzji m.in. automotiv i lotnictwo. Interesuje się zagadnieniami związanymi z optymalizacją działań i procesów m.in. za pomocą narzędzi IT.
Senior Consultant w projekcie międzynarodowym Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, koordynator ds. komercjalizacji i transferu technologii, certyfikowany Green Project Manager GPM-b w zakresie zrównoważonego rozwoju, z kilkunastoletnim doświadczeniem we współpracy i doradztwie dla przedsiębiorstw sektora MŚP.
Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, gdzie studiował na Wydziale Mechanicznym. W latach 1979-1992 pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu jako specjalista konstruktor. W latach 1992-1998 był prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu. W latach 1998-2005 był radnym województwa podkarpackiego oraz członkiem zarządu i wicemarszałkiem. W 2005 roku został wybrany na senatora RP. Mandat pełnił aż do maja 2013 r. W tym czasie w latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a w Senacie RP był m.in przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. 27 maja 2013 r. Sejmik Województwa Podkarpackiego powierzył mu funkcję Marszałka Województwa Podkarpackiego, którą pełni do dzisiaj. Od 2016 roku jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów Unii Europejskiej – organu doradczego UE, będącego zgromadzeniem przedstawicieli samorządów z krajów członkowskich. W ramach Komitetu pracuje w dwóch komisjach: COTER oraz ENVE. W 2021 roku został powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę do Rady ds. Samorządu Terytorialnego działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Władysław Ortyl jest także wiceprezesem Związku Województw RP.
Posiada ponad 10-letnie doświadczanie we wdrażaniu środków europejskich w Polsce, pomocy publicznej oraz wsparciu dla przedsiębiorców. Obecnie kieruje Departamentem odpowiedzialnym za Program Inteligentny Rozwój oraz za przygotowanie i realizację Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Zakładany budżet Programu to 36 mld zł. Oba Programy są finansowane ze środków UE. W latach 2016-2017 w Ministerstwie Rozwoju kierowała Departamentem odpowiedzialnym za politykę innowacyjności i przedsiębiorczości. W latach 2009 -2015 w Ministerstwie Gospodarki odpowiadała za Program Innowacyjna Gospodarka.
Menadżer Programu, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej, Komisja Europejska, odpowiada m.in. za monitoring i koordynacja wdrażania celu tematycznego pierwszego (CP1) „Bardziej konkurencyjna i inteligentna Europa dzięki wspieraniu innowacyjnej i inteligentnej transformacji gospodarczej oraz regionalnej łączności cyfrowej” w ramach 16 Programów Regionalnych Polityki Spójności UE 2021-2027 w Polsce. Ekspert w dziedzinie polityki regionalnej oraz funduszy europejskich, wykładowca. Przez ostatnie 20 lat zajmował się przygotowywaniem dokumentów strategicznych i realizacją projektów współfinansowanych przez UE w różnych instytucjach sektora publicznego i prywatnego w Polsce (m.in. Agencja ds. Rekonstrukcji i Modernizacji Rolnictwa – EFRROW, Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach – EFS, infrastruktura komunalna, społeczno-gospodarcza, ochrony zdrowia – projekty inwestycyjne EFRR). Wcześniej dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, prezes zarządu Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach.
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.
Absolwent Wydziału Technologii Żywności na SGGW, a także studiów MBA w Pierwszej Wyższej Prywatnej Szkole Businessu i Zarządzania prof. Kuźluka w Warszawie. Studiował także na Wydziale Filozofii Akademii Teologii Katolickiej. W latach 1980-1991 pracował w różnych laboratoriach. Równolegle prowadził też swoją pierwszą prywatną firmę przetwórstwa spożywczego. W 1991 roku został prezesem nowo powstałej firmy typu joint venture Chaber Sp. z o.o.. W 1994 roku firma Chaber znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych przedsięwzięć Financial Times typu joint venture w Europie Wschodniej. W latach 2006-2015 Przewodniczący Rady Nadzorczej Chaber S.A. Od 2017 roku Prezes Zarządu. Od 2016 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOR Development S.A.
Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w realizacji projektów technologicznych, w tym w szczególności w opracowywaniu i wdrażaniu: systemów sterowania układami mechatronicznymi, oprogramowania do monitorowania zasobów produkcyjnych oraz systemów klasy MES. Był współwłaścicielem dwóch spółek o profilu technologicznym oraz pełnił funkcje Prokurenta i Prezesa firmy Żbik sp. z o.o. oraz Wiceprezesa i Dyrektora Działu Automatyki i B+R w firmie EDOCS Systems sp. z o.o.. Przez okres kilku lat pełnił funkcję Konsultanta ds. Automatyzacji i Robotyzacji w firmie produkcyjnej. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka (AGH Kraków), pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej, wykładowca i wieloletni opiekun Koła Naukowego Automatyków i Robotyków ROBO.
Zastępca Prezesa Urząd Patentowy RP. Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych, jak również ochrony własności intelektualnej. Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Z wykształcenia historyk. Własną działalność gospodarczą założył już w 1991r. Członek Rad Nadzorczych m.in. Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Parku Przemysłowego „Stare Miasto” w Leżajsku, Podkarpackiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. W swojej karierze zajmował się Funduszami Unijnymi na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Stowarzyszeniu "PRO CARPATHIA", w którym pełnił również funkcję Prezesa Zarządu. Pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Prezesa Zarządu w Podkarpackim Funduszu Poręczeń Kredytowych. W 2017 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu w Podkarpackim Funduszu Rozwoju w Rzeszowie.
Najemny wynalazca, seryjny przedsiębiorca, mentor biznesowy. Ekspert z zakresu sztucznej inteligencji oraz zarządzania projektami B+R. Pracował w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk zajmując się zagadnieniami związanymi z symulacją mikrograwitacji , górnictwem kosmicznym i pobieraniem próbek z ciał niebieskich. Projekty badawczo-rozwojowe realizuje od ponad 12 lat. Budował rakiety, łaziki marsjańskie, roboty podwodne i systemy sztucznej inteligencji. Od 2015 roku prowadzi TechOcean, czyli hardware house zajmujący się tworzeniem produktów technologicznych od koncepcji po wdrożenie. Spółka specjalizuje się w projektowaniu elektroniki i systemów internetu rzeczy. Założyciel mTap Smart City, które dostarcza inteligentne systemy sterowania oświetleniem integrujące liczne źródła danych miejskich. Twórca Todo Manul - firmy specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji. Prywatnie fan górskich szlaków długodystansowych.
Prezes Fundacji OPTEA, Członek Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Optea, Przewodniczący Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl Sp. z o. o. oraz OPTEA Sp. z o. o., prawnik. Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u. Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko - średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim. W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi. Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie oraz studiów MBA na Collegium Humanum wykorzystuje fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
Radca prawny, partner zarządzający w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p. z siedzibą w Rzeszowie. Jest radcą prawnym z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie doradztwa prawnego. Pełni funkcje wiceprezesa Business Centre Club z siedzibą w Warszawie oraz Kanclerza Loży Rzeszowskiej Business Centre Club. Jest Wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Podkarpackiej Rady Dialogu Społecznego.
Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Rzeszowie przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie związane z Funduszami Europejskimi. Ekspert GPI w zakresie kwalifikowania przedsiębiorców do skorzystania z instrumentu STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł). Organizator spotkań informacyjnych dla potencjalnych beneficjentów Funduszy Europejskich. Prelegent wielu wydarzeń biznesowych. Autor przewodnika „Finansowanie STARTUPÓW z Funduszy Europejskich”.
Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji. Lider w obszarze projektów B+R, posiadająca wieloletnie doświadczenie w przemyśle, zarówno w przedsiębiorstwach krajowych jak i zagranicznych. Od lat związana również ze środowiskiem naukowym jako nauczyciel akademicki, a także osoba odpowiedzialna za sprzedaż usług badawczych oferowanych dla przemysłu.
Dyrektor Zarządzający ds. Finansów i Administracji w PCI. Absolwent studiów Master of Business Administration w Politechnice Rzeszowskiej oraz Project Management w SGHw Warszawie. Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami, umiejętnie łączy wiedzę z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa z merytorycznymi zagadnieniami waloryzacji prac naukowych i badawczo-rozwojowych. Mentor w Programie Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej "PAPA", członek Komitetu Alokacji Zasobów przy PCI. Od 22 lat zajmuje się zagadnieniami pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania na realizację projektów inwestycyjnych, innowacyjnych i rozwojowych, zarówno skierowanych na infrastrukturę, jak i zasoby ludzkie. Wieloletni asesor i ekspert komisji i paneli oceniających projekty unijne. Inicjuje, uczestniczy w opracowaniu i realizuje liczne przedsięwzięcia finansowane ze środków Unii Europejskiej. Ekspert w wielu projektach ewaluacyjnych i badawczych, w tym w ramach United Nations Development Programe, Banku Światowego, Horyzontu Europa, CBC oraz ELMO przy Komisji Europejskiej.
Specjalista ds. rozwoju technologii PCI. Posiada doświadczenie w zakresie rozwoju technologii, projektowania i wdrażania innowacji, rozwoju spółek typu start-up/spin-off, komercjalizacji produktów i usług. Pracuje w obszarze technologii, biznesowych zastosowań sztucznej inteligencji, transformacji cyfrowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania innowacjami na UW, public relations w SGH, podyplomowe studia menedżerskie na Politechnice Lubelskiej we współpracy z University of Illinois at Urbana-Champaign. Odbył szereg szkoleń i kursów z zakresu m.in. zarządzania strategicznego, finansów, komercjalizacji wyników badań, przywództwa, zarządzania procesami biznesowymi, projektowania, wdrażania i wyceny innowacji, zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie. Mentor, trener, doradca w środowisku innowatorów. Autor e-booka poświęconego zastosowaniom generatywnych modeli sztucznej inteligencji „ChatGPT. Kontekst ma znaczenie”.
Przedsiębiorca kosmiczny, wizjoner, naukowiec. Od 2011 zajmuje się badaniami w obszarze technologii kosmicznych. Współzałożyciel i prezes zarządu Solar System Resources Corporation Sp. z o. o. – polskiego startup-u zajmującego się górnictwem kosmicznym oraz zieloną transformacją w szczególności z wykorzystaniem zasobów kosmicznych. Zarejestrowany w Polsce, Parlamencie Europejskim, UK lobbysta w obszarze górnictwa kosmicznego. Orędownik zacieśniania współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie komercyjnej eksploracji kosmosu, a także współpracy polsko-brytyjskiej w obszarze energetyki kosmicznej Space Based Solar Power (SBSP). W latach 2020/21 jego firma z sukcesem aktywnie lobbowała na rzecz przystąpienia Polski do międzynarodowego porozumienia Artemis Accords. Jego firma jako jedyna z Europy Środkowo-Wschodniej jest członkiem brytyjskiej Space Energy Initiative.
W latach 1993-1996 pracownik naukowy Uniwersytetu Kantonalnego w Neuchâtel/Szwajcaria, research fellow w SUNY at Buffalo/USA (1993, 2015). Od 1997 r. pracownik KUL; od 2011 kierownik Katedry Metodologii Nauk, w latach 2009-2012 prodziekan Wydziału Filozofii, a 2012-2013 prorektor KUL. 2014-2022 r. dyrektor Instytutu Jana Pawła II KUL i redaktor naczelna kwartalnika „Ethos”. Redaktor naukowy działu w Powszechnej Encyklopedii Filozofii i Encyklopedii Filozofii Polskiej; członek komitetu redakcyjnego „Summarium” (rocznika TN KUL); członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii; kierownik Centrum Oceny Nauki i Techniki KUL; 2021-2024: przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Procesu Bolońskiego w grupie roboczej ds wartości fundamentalnych. Głosiła wykłady na zaproszenie w uniwersytetach amerykańskich i europejskich oraz referaty na konferencjach międzynarodowych i krajowych.
Ekspert-Koordynator Zespołu Obsługi Inwestora i Promocji w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Mielcu. Skończył Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie Filia w Rzeszowie, a potem w trakcie kolejnych lat także studia podyplomowe: Finanse Publiczne w SGH w Warszawie oraz studia typu MBA – Europejski Menadżer w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Rachunkowość w AGH w Krakowie. Przez całą karierę zawodową zajmował się branżą finansową. Od listopada 2015 roku rozpoczął pracę w ARP S.A. w Warszawie Oddział w Mielcu, gdzie działa w zakresie pozyskiwania inwestorów najpierw w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, a od 2018 na terenie Polskiej Strefy Inwestycji zarządzanej przez SSE EURO-PARK MIELEC oraz zajmuje się instrumentami wsparcia dla przedsiębiorców decydujących się na prowadzenie działalności na terenie strefy SSE/obszaru PSI.
Główna księgowa, trener - szkoleniowiec, właściciel biura rachunkowego, Prezes Zarządu Spółki Biuro Rachunkowe Prestige Office Sp. z o.o, Prezes Zarządu Fundacji Prestige Care, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Organizacja Wsparcia Biznesu, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział Podkarpacki w Rzeszowie. Od 2010 r. specjalizuje się w rozliczaniu projektów Unijnych a od 2012 r. w rozliczaniu NGO tj. Fundacje, Stowarzyszenia, Spółdzielnie Socjalne a ostatnio Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością non profit. Prowadziła szkolenia dla RARR, Stowarzyszenia NIL w Kolbuszowej oraz dla wielu innych firm szkoleniowych. Doświadczenie zawodowe ponad 19-letnie, jakie posiada łączy ze szkoleniami jakie prowadzi. Ilość godzin przeprowadzonych szkoleń z zakresu księgowości, rachunkowości, finansów, kadr, płac, obsłudze programu COMARCH OPTIMA - 1025 godzin
Dyrektor Oddziału w Mielcu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie. Kieruje pierwszą, najstarszą Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC zarządzającą obszarem w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, działając na terenie niemal całego województwa podkarpackiego oraz części województwa lubelskiego.
Adiunkt w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz visiting fellow w Yale Interdisciplinary Center for Bioethics w latach 2021-2022. Jego zainteresowania badawcze obejmują filozofię, etykę i bioetykę eksploracji kosmosu, koncepcję ulepszania człowieka, feminizm oraz wybrane zagadnienia z pogranicza futures studies i technologii. Jest autorem "The Bioethics of Space Exploration" opublikowanej przez Oxford University Press w 2023.
Dyrektor Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie, odpowiedzialny za realizację działań POLSA w południowej części Polski. Zaangażowany m.in. w projekt badawczy ENTRUSTED, dotyczący rozwoju bezpiecznej łączności satelitarnej dla administracji publicznej w Unii Europejskiej GovSatCom, działania realizowane w ramach konsorcjum Space Surveillance and Tracking (EU SST) powołanemu celem zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury kosmicznej i świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej, czy utworzenie Narodowego Systemu Informacji Satelitarnej. Członek Polskiej Delegacji do Europejskiej Agencji Kosmicznej.
CEO Koordynacja, Prezes Prototyp24, Właściciel Centrum Medycznego. Naukowiec, wynalazca, wykładowca akademicki. Laureat ponad 30 nagród za innowacyjne produkty wdrożone w rehabilitacji, ortopedii i podologii. Właściciel ponad 20 patentów, wynalazków i zastrzeżeń. Jako wykładowca i pracownik naukowy od kilkunastu lat zajmuje się komputerowa diagnostyką motoryczności człowieka. Prototypuje urządzenia dla wielu branż, począwszy od opracowania koncepcji i projektu 3D, poprzez stworzenie działającego prototypu i przygotowaniu dokumentacji oraz pomocy w certyfikacji a skończywszy na pomocy we wdrożeniu ulg podatkowych w danym przedsiębiorstwie.
Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii i Analiz w PARP. Z funduszami europejskimi i PARP związana od 2000 r. Zajmowała się programowaniem, kontraktowaniem i rozliczaniem takich programów jak Phare (zaczynając od Phare 99) SPO WKP, PO IG, PO IR. Projektowała i wdrażała instrumenty dla przedsiębiorców w zakresie wsparcia prac badawczo-rozwojowych, inwestycji, działań nakierowanych na rozwój poprzez wzornictwo. Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W PARP koordynuje między innymi projekt inno_LAB, w którym testowane i projektowane są nowe instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, badane są trendy rozwojowe i ekosystemy innowacji w Europie i na świecie, prowadzone są programy edukacyjne dla instytucji publicznych oraz działania animacyjne dla przedsiębiorców, administracji i naukowców.
Zatrudniony na Politechnice Rzeszowskiej w Katedrze Przeróbki Plastycznej WBMiL na stanowisku adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Głównym przedmiotem zainteresowań naukowych są: metody wytarzania i przetwórstwa biokompozytów polimerowych z napełniaczami pochodzenia naturalnego, ocena właściwości przetwórczych, mechanicznych, użytkowych ww. materiałów, symulacje komputerowe procesu formowania wtryskowego, metody optymalizacji procesów przetwórczych oraz zagadnienia związane z obliczeniami mikrostrukturalnymi materiałów kompozytowych. Autor i współautor: 32 publikacji naukowych, 5 rozdziałów w monografiach naukowych, 21 wystąpień na konferencjach, 12 zgłoszeń patentowych krajowych oraz 3 zgłoszeń patentowych europejskich. Kierownik projektów o charakterze B+R, których rozwiązania zostały nagrodzone na międzynarodowych targach wynalazków INTARG i E-NNOVATE oraz krajowych targach innowacji ITAR.
Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i Przekrój. Twórczyni magazynu Spider’sWeb+ nominowanego w 2022 r. do nagrody Grand Press Digital. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Marka Króla, nagrody im. Beaty Pawlak. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czerneckiego oraz nagrody Instytutu Reportażu “Temat: uchodźcy”. Autorka książki “Chińczycy trzymają nas mocno”, wydanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak. Współautorka podcastu Techstorie w radiu TokFM.
Kierownik Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej Politechniki Rzeszowskiej. Ekspert lotniczy specjalizujący się w zakresie transportu lotniczego, systemów bezzałogowych, planowania misji oraz optymalizacji systemów lotniczo-kosmicznych. Ekspert Komisji Europejskiej oraz ekspert NCBR. Członek zespołu ekspertów NATO AVT (Applied Vehicle Technology Panel). Członek The American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) oraz European Aeronautics Science Network (EASN). W Centrum Zaawansowanych Technologii Aeronet – Dolina Lotnicza pełni funkcję przewodniczącego grupy roboczej pn. Projektowanie i badanie konstrukcji oraz napędów lotniczych. Jako project manager, uczestniczył w realizacji 5 międzynarodowych projektów badawczych, w ramach 6 i 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej oraz programu Horyzont 2020. Przy realizacji kolejnych 4 projektów europejskich wchodził w skład zespołów zarządzających projektami. Brał również udział w 12 projektach krajowych. W ramach projektów międzynarodowych współpracował między innymi z Airbus, Eurocontrol, Leonardo S.p.A., Safran, Indra, DLR, NLR, DSNA, ENAV.
Adiunkt w Instytucie Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczyła w projektach: Ministerialnych, NCN i NCBIR, PCI w tym projektach aplikacyjnych z firmami hodowlanymi i biotechnologicznymi.
Brała udział w trzech międzynarodowych akcjach COST (Cooperation of Science and Technology), w tym w jednej jako jedyny reprezentant Polski. Odbyła 4,5 miesięczny staż w firmie biotechnologicznej Applied Enzyme Technology Ltd. (Walia). Jej zainteresowania koncentrują się na zastosowaniu metody barkodowania DNA w rolnictwie oraz przemyśle spożywczym. Projekt realizowany na Uniwersytecie Rzeszowskich w ramach PCI pn. „Metoda identyfikacji składników suplementów diety oparta o barkodowanie DNA” znalazł się w gronie finalistów DeepTech Summit 2023 oraz uzyskał srebrny medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2023. Jest laureatką nagrody Naukowiec Przyszłości 2023 w kategorii "Kobieta nauki, która zmienia świat."
Studentka biotechnologii z doświadczeniem sprzedażowym i start-up'owym. Realizuje projekt fotobioreaktora oczyszczającego powietrze z pyłków i dwutlenku węgla za pomocą alg podkarpackich. Wpisuje się w nurt zrównoważonych rozwiązań dla środowiska, skoncentrowanych na biotechnologii atmosferycznej.
Kierownik Sekcji Usług Teledetekcyjnych w Łukasiewicz-Instytucie Lotnictwa, Ekspert ds. teledetekcji, GIS i fotogrametrii. Posiada bogate doświadczenie techniczne, nabyte w ramach uczestnictwa w projektach z zakresu wykorzystania teledetekcji, fotogrametrii, GPS/GNSS, danych satelitarnych, bezzałogowych statków powietrznych (BSP) oraz Systemów Informacji Przestrzennej (SIP) w obszarach przemysłu, leśnictwa oraz rolnictwa. Kierownik projektów związanych z wykorzystaniem teledetekcji w monitoringu gleb, sadów, kopalni oraz zbiorników śródlądowych. Uczestnik ekspedycji naukowych do Boliwii, Kazachstanu oraz Chile.
Razem ze swoją firmą ConnectedRealities.eu na co dzień wdraża innowacje w dużych organizacjach.Wśród klientów: Orange, PZU, Orlen, Miele. Współpracuje z Meta (dawniej Facebook). Jest przewodniczącym komitetu ds. metawersum w ramach Związku Cyfrowa Polska. Laureat polskich i międzynarodo- wych konkursów związanych z technologiami przyszłości oraz prelegent zapraszany na konferencje tematyczne w całej Europie. Autor „Kierunek Metaverse” - pierwszej, polskiej książki o metaverse dla biznesu. Dzieli się doświadczeniem praktyka i entuzjasty, przekazując rzetelną wiedzę o realizacji projektów od pomysłu aż po skuteczne wdrożenie. Robi to w sposób oryginalny i barwny, o czym bez wątpienia przekonacie się, podczas prelekcji.
Zatrudniony na Politechnice Rzeszowskiej w Katedrze Automatyki i Informatyki WEiI w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Prowadzi badania naukowe w zakresie systemów sterowania oraz robotyki precyzyjnej ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań robotyki w medycynie. Posiada duże doświadczenie komercyjne – był kierownikiem działu badań i rozwoju oraz wiedzę ekspercką w zakresie
CEO i współzałożyciel Hello Tomorrow. Poprzez Global Challenge dla start-upów, który od 2014 r. otrzymał ponad 30 000 zgłoszeń z ponad 120 krajów, Hello Tomorrow identyfikuje rozwiązania deep-tech, współpracując z uniwersytetami i laboratoriami badawczymi oraz łącząc je z liderami branży i inwestorami poprzez konferencje i wydarzenia networkingowe w 11 krajach. Arnaud napisał pracę doktorską na temat przemysłu fotowoltaicznego, koncentrując się na roli własności intelektualnej w transferze technologii, a następnie przez kilka lat pracował w konsultingu zarządczym w Boston Consulting Group. Jest głównym autorem kilku raportów na temat głębokiej technologii, w tym "From Tech to Deep Tech" (2017) i "The Dawn of Deep Tech Ecosystems" (2019) oraz "The Deep Tech Investment Paradox" (2021).
Head of Sector “EIC Business Acceleration Services”. Pracuje na styku europejskiego biznesu, polityki i innowacji, kierując zespołem EIC Business Acceleration Services w Komisji Europejskiej. EIC to inicjatywa o wartości 10 mld euro wspierająca rozwój europejskich startupów i scaleupów z branży zaawansowanych technologii. Finansowaniu towarzyszą światowej klasy usługi coachingowe i akceleracyjne, angażujące cały ekosystem. Agnieszka ma ponad 15-letnie doświadczenie w analizie wpływu, finansowaniu i inwestowaniu w innowacje z zakresu głębokich technologii, a także w usługach akceleracyjnych świadczonych przez instytucje europejskie i sektor prywatny. Wykorzystuje to doświadczenie do budowania usług akceleracyjnych opartych na dowodach i rozwijania kolejnych Unicorns w Europie.
Przybył do Polski z Ukrainy w 2012 roku. Od 2014 roku aktywnie rozwija swoją karierę w dziedzinie sprzedaży. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży w firmie Unityhub, gdzie wprowadził innowacyjne rozwiązania, usprawniające komunikację z klientami i optymalizujące codzienne zadania operacyjne.